Kosmetyki do twarzy

Skóra na twarzy od zawsze była przedmiotem szczególnej uwagi i pielęgnacji, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nie dość, że jest ona cały czas wystawiona „na pokaz”, to jeszcze wykazuje największą wrażliwość na warunki zewnętrzne: promienie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza i tak dalej. Dlatego też dobór odpowiednich dla siebie kosmetyków do twarzy wymaga przetestowania co najmniej kilku produktów, a najlepiej jeśli zostanie to skonsultowane z dermatologiem. Po pierwsze należy rozpoznać swój typ cery: może być ona sucha, normalna, mieszana lub tłusta (to najczęściej spotykany podział). Większość kosmetyków do twarzy jest produkowana właśnie z myślą o tych kategoriach. Mimo to, każdy z nich ma w sobie różne składniki, które nie na każdą skórę mogą wpływać korzystnie. To, co doskonale sprawdza się na twarzy koleżanki, dla nas może być tylko źródłem problemów i utrapień.

Codzienna pielęgnacja twarzy (zwłaszcza dotkniętej trądzikiem) standardowo powinna opierać się na użyciu trzech kosmetyków pielęgnacyjnych: żelu do mycia, toniku oraz kremu nawilżającego lub matującego. Dobór kosmetyków do makijażu to także, wbrew pozorom, niełatwe zadanie. Problemów dostarczają najczęściej fluidy oraz pudry. Ich konsystencja oraz skład może w dużym stopniu wpływać na stan i wygląd cery. Dla uzupełnienia pielęgnacji warto minimum raz na tydzień położyć na twarz maseczkę, a co jakiś czas wybrać się także do kosmetyczki na oczyszczanie.

This entry was posted in kosmetyki and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>